Uczelnie
Uczelnie współpracujące z Fundacją AS POWER to publiczne i niepubliczne jednostki kształcenia wyższego umożliwiające młodym ludziom rozwijanie ich umiejętności oraz talentów, bez względu na różnice wynikające z neurotypowości i atypowości. To środowiska rozumiejące, jak ważne jest podejście do człowieka jako jednostki z indywidualnymi predyspozycjami do samorozwoju i rozwijania kompetencji.
Aktywnie angażują się w działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat AS-ów oraz walki z dyskryminacją, zarówno w środowisku pedagogicznym, jak i studenckim. Współpraca między uczelniami a Fundacją AS POWER to dostęp do mentoringu i innowacyjnych rozwiązań w zakresie wsparcia dla AS-ów oraz stałe aktywności zwiększające świadomość i wiedzę u osób neurotypowych.
W imieniu Fundacji i wszystkich naszych podopiecznych AS-ów, składamy współpracującym z nami uczelniom podziękowania za ich zaangażowanie i nieocenione wsparcie w promowaniu i wdrażaniu w życie naszej misji oraz wartości, które niesie nasza społeczność.
Dziękujemy, że jesteście z nami!


Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej
Instytut Innowacji i Technologii, będący spółką celową Politechniki Białostockiej, to miejsce, gdzie przyszłość technologii i innowacji nabiera realnych kształtów. To tutaj, w sercu jednej z czołowych uczelni technicznych Polski, rodzą się pomysły budujące trwałą współpracę pomiędzy nauką a biznesem, które zmieniają świat.
Instytut jest uznawany za jedno z wiodących centrów innowacji w Polsce jako miejsce, w którym początek ma wiele przełomowych projektów i inicjatyw kreujących przyszłość technologii i nauki.
Poprzez realizację ambitnych wyzwań, Instytut skupia się na dostarczaniu praktycznych narzędzi, które sprzyjają tworzeniu warunków biznesowych dostępnych dla każdego. Jego celem jest również aktywne reagowanie na potrzeby rynku oraz społeczeństwa, co przekłada się na realizację prac, które nie tylko odpowiadają na bieżące problemy, ale także antycypują przyszłe wyzwania.
W ramach swojej misji Instytut szczególną uwagę przywiązuje do uwzględnienia różnych grup społecznych. Dąży do tworzenia innowacji, które nie tylko są dostępne dla większości, ale również uwzględniają mniejszości, którym Instytut kreuje bardziej przyjazne i lepiej dostosowane środowiska pracy.